בריאות ורפואה

ניתוחי רשתית : רפואת עיניים מתקדמת

אם גם אתם סובלים ממצב שנקרא היפרדות רשתית כדאי שתדעו שאפשר לטפל בזה. אמנם אבחון מוקדם יכול לשפר את מצבכם ולמנוע עיוורון, אבל אם הומלץ לכם לעבור ניתוח בטח תשמחו לדעת שיש מספר אפשרויות לניתוחי רשתית.

ניתוחי רשתית שונים אמורים לשפר את הראייה, אך יש לבצע אותם כמה שיותר מהר מסיבה אחת – רשתית מופרדת יכולה לגרום לתפקוד לקוי של רקמת הרשתית ולנזק בלתי הפיך, גם אם הרשתית הוחזרה למקומה באמצעות ניתוח כזה או אחר.

ניתוח חיגור

ניתוח זה מטפל בקרע ברשתית בשני אמצעים : יצירת תהליך צלקתי באמצעות הקפאה שמונע הפרדות נוספת וחבור רצועת סיליקון. רצועה זו לוחצת את דופן העין פנימה ומקרבת אותה לרשתית המופרדת.

הזרקת גז

הזרקת גז שלוחץ על האזור שבו נקרעה הרשתית ובכך סוגר אותו. בנוסף, נעשה שימוש בלייזר או בהקפאה כדי לגרום לצלקת סביב הקרע ברשתית במטרה אחת – להדביק אותה לרקמה ולמנוע קריעה נוספת.

ויטרקטומיה (ניקוי זגוגית)

בניתוח זה מטפלים ברקמה שמפריעה להצמדת הרשתית ומצמידים את הרשתית באמצעים שונים, למשל אויר ו/או נוזלים שדוחקים את הרשתית המופרדת בחזרה למקומה ושנספגים עם הזמן. לאחר מכן מונעים מהרשתית להיפרד באמצעות צלקת שנוצרת ע"י קרן לייזר ובסוף – ממלאים את חלל הזגוגית בגז או בשמן סיליקון. רק לידיעתכם – שימוש בשמן סיליקון מצריך ניתוח נוסף כדי להוציאו מהעין.

איזה ניתוח מתאים לך?

למזלכם אתם לא צריכים להתעמק בסוגיה הזו  כי הבחירה בין ניתוחי רשתית שונים היא רפואית, כלומר נקבעת ע"י הרופא המנתח בהתאם לגורמים רפואיים ספציפיים. בכל מקרה, לכל אחד מניתוחי הרשתית השונים יש סכויי הצלחה גבוהים והם נחשבים איכותיים ויעילים.

אז מה עושים?

בכל מקרה של הפרדות רשתית או סכוי לכך אנחנו ממליצים לפנות לד"ר ירון לנג. ד"ר לנג מבצע ניתוחי רשתית שונים ויש לפנות אליו במקרה של הבזקי אור, תחושה של וילון כהה המכסה את שדה הראייה או כל ירידה אחרת בראייה מסיבה אחת – אלו הם הסימפטומים של היפרדות רשתית.

ד"ר לנג עומד לרשותכם במרפאתו הפרטית בעפולה ובמרכז מעין בחיפה, מרכז מתקדם לניתוחי עיניים אותו הוא הקים. אתם מוזמנים לפנות אליו בטלפונים 0544449050 ו-048877121  (עפולה) או 046875000 (חיפה). ושיהיה בהצלחה.