בנייה ושיפוצים נדל"ן

עברתם לבית חדש? אל תגידו לי זה לא יקרה!

אם גם חלמתם שנים רבות על דירה או בית משלכם והופכים את החלום למציאות, בטח כבר גיליתם שהגשמת החלום מורכבת במיוחד וכרוכה בעלויות רבות. לכן, כדי לצמצם עלויות עתידיות ולשמור על בטיחות תמיד צריך להיעזר בבעלי מקצוע בכל רכישה, הן של דירה חדשה והן של דירה מיד שנייה.

לכן אם גם אתם רוצים שביתכם החדש יהיה מבצרכם אתם מוזמנים להמשיך לקרוא. מיד נפרט את החשיבות במציאת לקויי בנייה כלשהם לפני רכישת נכס כלשהו, בית או דירה מיד ראשונה או מיד שנייה. ואתם יכולים להסיר דאגה מלבכם מסיבה אחת – אנחנו גם נבוא לעזרתכם עם המלצות כיצד למנוע בזבוז כספי ואסונות בטיחותיים. הכל כדי שאצלכם זה באמת לא יקרה.

ליקויי בנייה בדירה חדשה

אם אתם רוכשים דירה חדשה מקבלן או בונים בעצמכם כדאי שתזכרו שכולנו בני אדם, כלומר כולנו עושים טעויות כאלו ואחרות מבלי משים. עם זאת, טעויות בתחום הבנייה יכולות להיות קריטיות כי הן יכולות לגרום ללקוי בנייה, למשל קיר שלא חוזק מספיק מסיבות שונות (למשל עקב ביצוע כושל ו/או חומרים לא איכותיים ) יכול להתמוטט ולגרום לאסון וכבר היו מקרים מעולם.

מודי אדלר – בדק בית | ליקוי בנייה | ביקורת מבנים
משרדנו מתמחה בביצוע בדיקות ליקוי בנייה והנדסה אזרחית
השאירו פרטים וניצור איתכם קשר :


ליקויי בנייה בדירה יד שנייה

אם אתם רוכשים דירה יד שנייה, במיוחד במחיר זול כדאי שבעתיים לבדוק שאין בה ליקויי בנייה כלשהם. למעשה, לעיתים המחיר הזול יעלה לכם ביוקר מסיבה אחת – הוא מבטא בתוכו את מצבה העגום של הדירה מבחינה מבנית, מצב שרק בעלי מקצוע מיומנים יכולים לאבחן באופן ראוי. ורק כדי לסבר את האוזן – תחום ליקויי הבנייה כולל מאות מפגעים אפשריים שרובם מתגלים בעין מקצועית בלבד.

אז מה עושים?

אנחנו ממליצים לפני כל רכישת דירה לפנות לבעלי מקצוע שמבצעים בדק בית מקצועי. בדק הבית יגלה את מצבה האמיתי של הדירה ויתרום להחלטתכם לגבי רכישתה, למשל יאפשר לדעת אם המחיר המבוקש לדירה יד 2 הגיוני בהתאם למצבה הטכני, האם תאלצו לבצע תיקונים ובאיזה מחיר וכו'.

מה בודקים בבדק בית?

בדק בית שנערך ע"י בעל מקצוע בודק מספר פרמטרים בדירה או בבית המיועדים:

  • בדיקת לקויים תפקודיים, למשל ליקויים בתחום יציבות המבנה, לקויים בתחום הבידוד והאיטום ועוד
  • התאמה לתקן הישראלי – בדיקת בדק הבית בודקת גם את התאמת הדירה או הבית לתקנים הישראליים הרלוונטיים. תחום זה קריטי במיוחד כי לבעל המקצוע שמבצע בדק בית צריך להיות ידע נרחב, כלומר עליו להכיר תקנים שונים על עדכוניהם השוטפים.
  • בדיקת התנאים החיצוניים, כלומר תנאי האקלים הסביבתיים שיכולים להשפיע על לקויי הבנייה (אם ישנם כאלו) בדירה או בבית. למשל ההשפעה העתידית של הלחות, השמש, סוג הקרקע, מיקום ועוד על מידת העמידות של הדירה או הבית.

אז למי פונים?

אנחנו ממליצים לפנות למהנדס בניין שמתמחה בביצוע בדק בית מסיבה אחת – רק לאדם שכזה יש את הידע המקצועי הדרוש בתחום ליקויי בנייה שונים, את הציוד הדרוש, את ההבנה לגבי השפעת החומרים השונים על מצב הנכס ויכולת הערכה לגבי הבעיות העתידיות. למשל, הוא זה שיודע את ההשפעה של סוג הבנייה, חומרי הבנייה, מיקום הבניין והתנאים האקלימיים השונים על עמידות הנכס לאורך זמן.

הבדיקה הפשוטה שחוסכת המון

למעשה, בדיקת בדק בית היא בדיקה יחסית פשוטה אבל משמעותה גדולה משתי סיבות : היא הופכת את הבית שלכם לבטוח מבחינה הנדסית ומבטיחה את שלומם של היקרים לכם. לכן, אל תקחו סיכון והזמינו בדיקת בדק בית מידי מהנדס בניין לפני כל רכישת נכס. כך תהפכו את ביתכם למבצרכם, תשמרו על ערך הנכס ובעיקר תבטיחו שלכם זה לא יקרה.