בנייה ושיפוצים נדל"ן

חיזוק אריחים

מבנים בעלי חזות מודרנית יהיו בדרך כלל בעלי חיפוי אריחים מרהיב. לפעמים האריחים הללו יהיו עשויים שיש מקורי ויפהפה. לפעמים החיפויים של המבנה יהיו עשויים מקרמיקה. ישנם חיפויים בהירים או כהים ויש גם כאלה בעלי טקסטורות מיוחדות או עיטורים ייחודיים. אך לא משנה באילו אריחים מדובר, עשוי להגיע היום שבו יידרש שירות מקצועי של חיזוק אריחים. גם האריחים הטובים ביותר עשויים עם הזמן להתרופף ולאבד את אחיזתם בקירות. זה עשוי לקרות באופן טבעי בשל קרינת שמש חזקה או גשמים. לפעמים ישנם אריחים שמלכתחילה לא הונחו הצורה הנכונה ביותר ואת כל אלה – יש לחזק. מי שיזניח עשוי להתמודד עם תוצאות מביכות ואף מסוכנות.

לחזק ולא להצטער

מדוע חשוב כל כך לבצע חיזוק אריחים? צעד כזה נחשב לחיוני כאשר רוצים להימנע מפגיעה ברכוש ואף בנפש. גם אריח קטן עשוי ליצור נזק גדול כאשר הוא נופל על ראשו של איש מבוגר או ילד, חס וחלילה. אריח גדול שנופל על מכונית חולפת עשוי להוביל לנזק ברכוש וכך הדבר גם כאשר אריח שנופל מתרסק על מרפסת שמש או על תריסים.

אריחים חסרים, אף אם לא יצרו בנפילתם נזק, מהווים פגם אסתטי ממדרגה ראשונה. בנוסף, רק אריחים המחוברים היטב למקומם יכולים להוות פתרון שמגן על המבנה מפני מזג האוויר. אריחים איכותיים המקובעים למקומם מונעים יצירת כתמי מים על המבנה, הם יוצרים שכבה אטומה ומספקים מראה חדש לאורך זמן. לעומת מבנה ללא אריחים, שנראה ישן גם בחלוף שנים מועטות, מבנה בעל חיפוי איכותי ייראה יותר חדש ומרשים גם לאחר שנים רבות.

מי עוסק בחיזוק אריחים

מי יכול לבצע חיזוק אריחים? איש אחזקה מן השורה לא יוכל לעשות זאת, וגם לא קבלן רגיל לעבודות שיפוצים. לצורך ביצוע עבודות מסוג זה יש לשכור את שירותיה של חברה המתמחה בעבודות בגובה. עבודת חיזוק אריחים צריכה להתבצע במיומנות מקצועית, תוך שימוש בעובדי סנפלינג או לאחר התקנה של פיגומים. מומלץ לבחור חברה בעלת ניסיון, שתוכל להבטיח שהחיזוק יהיה איכותי במיוחד.