ד"ר גד לוטן
בריאות ורפואה

הבדיקה הפשוטה הזאת יכולה להציל לכם את החיים

הידעתם? כ-60% מהאוכלוסייה הבוגרת במדינת ישראל סובלת מעודף משקל ולכן נמצאת בסיכון לחלות במחלות לב. כדי להיות בצד הבטוח ולהבטיח שעודף המשקל שלכם אינו גורם לתחלואה קרדיולוגית, למשל מחלות לב כדאי שתכירו בדיקה חדשנית – צנתור וירטואלי שנעשית ע"י מכשיר סי.טי משוכלל במינון קרינה נמוך, כך שהיא בטוחה לחלוטין.

הצנתור הווירטואלי הוא למעשה כמו כל סריקת סי.טי שכוללת הזרקת חומר ניגוד לגוף, עצירת נשימה למספר שניות ובדיקה שאורכת מספר דקות בלבד, כך שהוא לא פולשנית כמו אפשרויות אבחנתיות אחרות בתחום הקרדיולוגי, למשל צנתור. למעשה, הצנתור הווירטואלי הוא בדיקה אבחנתית בעלת יתרונות רבים בתחום המניעה של מחלות לב, כך שהוא הרבה יותר מסי.טי.

התוצאה של הצנתור באה לידי ביטוי בכ-1000-1200 צילומים של העורקים שמובילים ללב, כך שהמחשב מחבר אותם ביחד ויוצר תמונה צבעונית שממחישה בבירור את צינוריות הדם. ואם תרצו – משחק מחשב של מציאות ממש לא מדומה בתחום הרפואה ובריאות הלב שלכם שמגלה פלאקים, חסימות בכלי הדם שמוליכים אל הלב, הצרויות ובעיות אחרות שיכולות לגרום לבעיות לב.

ד"ר יוסף אקשטיין – בדיקה פשוטה לאבחון בעיות ומחלות לב
השאר/י פרטים וניצור איתך קשר :

למי מומלץ לעבור צנתור ווירטואלי?

הצנתור הווירטואלי מומלץ לכל אדם שיש לו כולסטרול גבוה, סוכרת או חשד לסוכרת, נטייה משפחתית למחלות לב, השמנת יתר, גיל מבוגר (מעל 40) וכן למעשנים ולאנשים שנמצאים במצבי לחץ מתמיד ובקיצור – לכולנו. ואגב, כדאי לבצע את הצנתור בגיל מוקדם ככל האפשר מסיבה אחת – כדי להקדים תרופה למכה, לגלות מחלות לב בשלב המוקדם שלהן ולמנוע התדרדרות של מצב רפואי קיים.

הצנתור הווירטואלי מומלץ לסובלים מסכרת כדי למנוע התפתחות של טרשת עורקים. למעשה, צנתור וירטואלי נחשב לאחת הבדיקות הטובות ביותר לגילוי טרשת עורקים בשלב המוקדם שלה, מה שמאפשר לטפל במחלה זו בהצלחה ולהציל חיים הלכה למעשה. עם זאת, הצנתור הווירטואלי מומלץ גם לסובלים מכולסטרול גבוה מסיבה אחת – חלק מהכולסטרול שוקע בדפנות של כלי הדם ובמקרה של כלי דם המוליכים ללב – מדובר בסיכון מידי למחלות לב כמו התקף לב.

ואלו כאמור רק שתי דוגמאות למחלות שיכולות לגרום למחלות לב והצנתור מומלץ לרבים נוספים, למשל לסובלים מתחלואה כפולה כמו השמנת יתר וסכרת, עישון ומתח וכן לכל מי שיש לו נטייה תורשתית למחלות לב ואחת מהמחלות הנ"ל.  הסיבה לכך פשוטה – תחלואה כפולה אינה מתייחסת רק לשתי מחלות שונות אלא גם לסיכון כפול בתחום הקרדיולוגי.

 

מתי לעשות את הבדיקה?

אם הרגשתם לחץ או כאבים בחזה, תעוקה, הפרעות בקצב הלב, כאבים בזמן מאמץ ובעיות לבצע פעולות יומיומיות ורגילות כדאי שתבצעו את הבדיקה בהקדם. למעשה, אלו הם סימני אזהרה או איתותים לכך שמשהו אינו תקין בפעולת הלב שלכם. ובמילים אחרות –  הגוף שלכם קורא  אתכם לסדר.

עם זאת, פעילות גופנית יכולה למנוע את התופעות האלו ולהביא גם לירידה במשקל, כך שאתם למעשה תופסים שתי ציפורים במכה אחת. כמו כן, מומלץ לצרוך כמה שפחות מוצרי מזון עתירי כולסטרול ושומן, להפסיק לעשן ולהיות כמה שפחות במתח ובלחץ. אמנם קשה לבצע את כל זאת במסגרת החיים המודרניים, אבל הרבה יותר קשה להיות חולים במחלות לב שונות.

ובטח תשמחו לדעת שבמקרה הצורך אתם בידיים הכי טובות שיש – הידיים של ד"ר אקשטיין. הוא מומחה ברדיולוגיה אבחנתית משנת 1985 וחבר בארגונים מקצועיים בתחום הרדיולוגיה, הן בארץ והן בעולם. ד"ר אקשטיין מפענח גם בדיקות CT ומצע אולטרסאונד של בטן, אגן, שדיים, צוואר ואולטרסאונד אורטופדי , כך שאין ספק שמדובר באיש שלכם בתחום הרדיולוגיה האבחנתית.

ד"ר יוסף אקשטיין
טלפון: 050-588839
http://www.drekstein.co.il